fbpx

Terapia par i rodzin

Terapia par, zwana też terapią małżeńską, to praca psychoterapeutyczna nad relacją dwojga ludzi – rozwiązaniem problemów, zażegnaniem konfliktów i kryzysów, zmniejszeniem napięcia w parze i intensywności trudnych dla obojga emocji, usprawnieniem komunikacji, wsparciem partnerów we wzajemnym rozumieniu się, słuchaniu i zaspokajaniu potrzeb, poradzeniem sobie z bolesnymi doświadczeniami (na przykład zdrady lub śmierci w rodzinie). Psychoterapeuta pracujący z parą nie jest sojusznikiem żadnego z partnerów, ale działa na rzecz ich relacji – jej dobra, zdrowia, trwałości. Dąży do tego, aby każdy z partnerów miał na sesji swoje miejsce i swój czas, mógł się wypowiedzieć i został usłyszany, poczuł się ważny, widziany i doceniony. Istotnym zadaniem terapeuty pary jest dbanie o bezpieczeństwo tego, co się dzieje w trakcie spotkań – ustalanie zasad, stawianie granic, przerywanie wypowiedzi w razie potrzeby, aktywne powstrzymywanie rozwijających się konfliktów i emocjonalnych kłótni. Dzięki stopniowo się rodzącemu poczuciu bezpieczeństwa partnerzy mogą się przed sobą otworzyć, spokojniej niż do tej pory rozmawiać o swoich problemach i trudnościach, szukać nowych rozwiązań zamiast wciąż krytycznie się oceniać. Uczą się, jak ze sobą rozmawiać i słuchać się nawzajem, jak lepiej niż dotychczas radzić sobie z intensywnymi emocjami, jak wyrażać i zaspokajać swoje potrzeby, nie raniąc i nie będąc ranionymi.

Terapia par i rodzin - terapia małżeńska - Cynamonowa | Warszawa

Terapia par może się odbywać raz na tydzień lub co dwa tygodnie, w zależności potrzeb i możliwości klientów a także dostępności terminów i sposobu pracy wybranego terapeuty par. Sesja trwa od 50 do 75 minut a cały proces obejmuje zwykle od kilku do dwudziestu kilku spotkań.

Jeśli czujesz, że Tobie i partnerowi byłaby potrzebna tego typu praca z psychologiem doświadczonym w pracy z parami, zapraszamy.

Terapia rodzin to praca psychologiczna, która swoim zasięgiem obejmuje całą rodzinę. Psychoterapeuta jest tu w pewien sposób „uzdrowicielem systemu” – jego zadaniem jest pomóc członkom rodziny w tym, aby lepiej niż do tej pory radzili sobie z naturalnymi wyzwaniami rozwojowym, jakie napotykają na swej drodze, a także z traumatycznymi doświadczeniami, jakie dotknęły całej rodziny lub jej członków.

Umów się na wizytę    +48 730 110 477

Nasi specjaliści – terapia par

W naszym gabinecie psychologicznym terapię par prowadzą następujący specjaliści – psycholożki i psychoterapeutki par:

Marzena-Bielicka-Stasiek-Psycholog-Psychoterapeutka

Marzena Bielicka-Stąsiek

Jestem psychologiem i psychoterapeutką.

Wspieram dorosłych i młodzież w radzeniu sobie w kryzysach i trudnościach życiowych. Prowadzę także konsultacje psychologiczno-biznesowe.

Magdalena-Licka-psycholog-psychoterapeutka-psychodynamiczna -scaled 1

Magdalena Licka

Jestem psychologiem i psychoterapeutką.

Prowadzę psychoterapię osób dorosłych i młodzieży od 15 r.ż. Pracuję także w języku angielskim.

Izabela-Kobierecka-psychoterapeutka-trenerka-umiejętności-psychospołecznych-1-scaled

Izabela Kobierecka

Jestem psycholożką, psychoterapeutką i trenerką umiejętności psychospołecznych.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, terapię par i konsultacje psychologiczno – biznesowe.

Beata-Danielska-Psychoterapeutka-Gestalt

Beata Danielska

Jestem socjologiem i psychoterapeutką.

Pracuję z osobami dorosłymi.

Malgorzata-Pogorzelska-psycholog-certyfikowany-seksuolog-kliniczny-certyfikowany-terapeuta

Małgorzata Pogorzelska

Jestem psychologiem, seksuologiem klinicznym PTS i psychoterapeutą.

Pracuję z osobami dorosłymi i parami, również w języku angielskim.

Natalia-Lachowicz-Wilk-Psycholog-Psychoterapeutka-Seksuolog

Natalia Lachowicz-Wilk

Jestem psychologiem, psychoterapeutką i seksuologiem.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych i par oraz konsultacje seksuologiczne.

Joanna-Marszalska-Psycholog-Biznesu

Joanna Marszalska

Jestem psychologiem i praktykiem biznesu.

Wspieram klientów w radzeniu sobie ze stresem, ryzykiem, zmianą. Pracuję z osobami dorosłymi, młodzieżą i parami.

Ewa-Kaczorkiewicz-Psycholog-Psychoterapeutka

Ewa Kaczorkiewicz

Jestem psychologiem i certyfikowaną psychoterapeutką.

Pracuję z osobami dorosłymi i parami, również w języku angielskim.

Sesje dla par – dodatkowi specjaliści

Sesje dla par – medytacja, oddech, emocje (terapeutka i profesjonalny praktyk oddechu):

Agata Mamczur

Jestem terapeutką i trenerem oddechu.

Wspieram w trudnościach i wewnętrznej pracy nad własnym rozwojem.

Umów się na wizytę    +48 730 110 477

Sesje dla par – medytacje, oddech, emocje

Ta forma pracy jest alternatywą dla klasycznej psychoterapii par – skupia się na rozwoju świadomości z wykorzystaniem pracy z oddechem, emocjami i medytacyjnej pracy z poglądami i schematami.

Zainteresuje osoby, które chcą świadomie przyjrzeć się, jak funkcjonuję “JA w parze” oraz jak funkcjonujemy “MY jako para”. Pomoże Obojgu zrozumieć siebie, swoje potrzeby i mechanizmy oraz zauważyć i przepracować, jak to się dzieje, że w parze nie możemy się dogadać, gdzieś się zablokowaliśmy lub zapętliliśmy.

Jako rezultatu spodziewamy się ulgi w emocjach, większej jasności, rozeznania, co i dlaczego się dzieje, a także nowych pomysłów i metod na to, jak sobie radzić i jak być razem. Akceptujemy to, że żadna para nie jest idealna i każda ma swoje wyzwania i obszary do pracy na różnych etapach wspólnej podróży przez życie. Celem jest także (a może przede wszystkim) większe poczucie bliskości.

Czasami emocje w relacji sięgają takiego natężenia, że ma się ochotę powiedzieć:

“Twoja postawa krzyczy do mnie tak głośno, że nie słyszę co mówisz!”

To zdecydowanie dobry moment, aby w bezpiecznych warunkach te emocje świadomie przetworzyć i czule objąć. Pomaga w tym medytacja, praca z oddechem i facylitowana rozmowa. Na naszych spotkaniach wspólnie zorientujemy się, którymi z treści psychicznych i mentalnych będziemy zajmować się w medytacjach “sam ze sobą”, a w których potrzebujecie usłyszeć i wesprzeć siebie nawzajem. Z emocjami nierozerwalne są też sposoby myślenia, nasze poglądy oraz schematy działania i reagowania.

Niekiedy przyczyną problemów w relacji może być także to, że partnerzy nie są świadomi swoich potrzeb (lub też nieświadomie nimi w swoim życiu zarządzają). Pomaga w tym określenie osobistej wizji na to, co właściwie chcę realizować i do czego potrzebuję relacji. Gdy już każdy ma swoją listę, możemy sprawdzić, co i w jaki sposób możemy tworzyć wspólnie oraz jak i gdzie zaspokoić inne swoje potrzeby. Czasami, pomimo prostoty, bywa to zaskakująco odkrywcze.

Umów się na wizytę    +48 730 110 477

Cresta Social Messenger