fbpx

Konsultacje psychiatryczne

Konsultacje psychologiczne - Psycholodzy Cynamonowa | Warszawa

Lekarz psychiatra to specjalista, który diagnozuje i leczy różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, zarówno te o łagodniejszym jak i cięższym przebiegu. Wizyta u psychiatry może być pomocna między innymi wtedy gdy wtedy, gdy:

klient chodzi na psychoterapię indywidualną lub konsultacje psychologiczne, ale spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą nie są wystarczające (aby mógł z nich efektywnie korzystać potrzebna jest dodatkowo farmakoterapia czyli przyjmowanie leków)
pacjent z powodu problemów psychicznych nie jest w stanie normalnie funkcjonować – opiekować się dziećmi, realizować obowiązków zawodowych, chodzić do szkoły lub na studia, radzić sobie w codziennych sytuacjach – pomoc lekarza psychiatry może tu polegać na dobraniu odpowiednich leków, wystawieniu zwolnienia lekarskiego na pewien czas czy zaświadczenia wymaganego przez szkołę
stan psychiczny pacjenta jest na tyle poważny, że zagraża bezpieczeństwu lub życiu swojemu i najbliższych (np. myśli i czyny samobójcze, niekontrolowana agresja) – tu oprócz farmakoterapii w grę może wchodzić także skierowanie na oddział szpitalny

Lekarz psychiatra, w odróżnieniu od psychologa i psychoterapeuty, jest uprawniony do wypisywania recept na leki (w tym leki refundowane), wystawiania zaświadczeń medycznych i zwolnień lekarskich (ZUS ZLA). Konsultacje psychiatryczne w gabinecie Psycholodzy Cynamonowa prowadzi doktor nauk medycznych, psychiatra osób dorosłych Pani Monika Dominiak. W razie potrzeby lekarz psychiatra oraz inni specjaliści, w tym psycholog, psychoterapeuta lub dietetyk, współpracują ze sobą po to, aby jak najlepiej i jak najskuteczniej działać na rzecz klienta i zapewnić mu całościową opiekę. Dlatego zdarza się, że lekarz psychiatra zaleca swoim pacjentom podjęcie psychoterapii lub też psychoterapeuta prowadzący terapię indywidualną proponuje swojemu klientowi konsultację z psychiatrą. Jeśli cierpisz, trudno ci funkcjonować i czujesz, że pomocne by było skorzystanie z pomocy lekarza psychiatry lub też masz wątpliwości dotyczące swojego samopoczucia lub stanu psychicznego, które chciałbyś wyjaśnić ze specjalistą, zapraszamy na wizytę.

Nasi specjaliści

monika dominiak psychiatra

Dr n. med. Monika Dominiak

Jestem lekarzem, specjalistą psychiatrą.

Pomagam osobom dorosłym borykającym się z depresją, nerwicą, zaburzeniami osobowości.

Piotr-Maleszka-Lekarz-Psychiatra

lek. Piotr Maleszka

Jestem lekarzem, rezydentem psychiatrii.

Prowadzę konsultacje i leczenie psychiatryczne, pracuję z osobami dorosłymi – w języku polskim i angielskim.

TVP2 Operacja Zdrowie! Depresja Psychiatra, dr n. med. Monika Dominiak

psychiatra monika dominiak cynamonowa warszawa

Umów się na wizytę    +48 730 110 477

Cresta Social Messenger