fbpx

Psychodietetyka

Otyłość i nadwaga to „plagi” współczesnego świata. Ich konsekwencje, w postaci chorób układu krążenia, chorób metabolicznych, podwyższonego ryzyka zachorowań na raka, dotykają coraz liczniejszego grona Polaków. Borykamy się także z konsekwencjami psychologicznymi problemów z wagą – niską samooceną, niepokojem w sytuacjach społecznych, trudnościami w budowaniu bliskich relacji. I choć na ogół mamy świadomość, że odpowiednia waga to nie tylko kwestia estetyczna, ale kluczowy element dbania o zdrowie, to wciąż nie znajdujemy skutecznych sposobów na jej uzyskanie. Samodzielne sposoby poradzenia sobie z rosnącą wagą, nadwagą lub otyłością na ogół są nieskuteczne. Dlatego warto skorzystać z wyjątkowego połączenia wiedzy i doświadczeń dwóch dyscyplin – dietetyki i psychologii – które łączy w sobie psychodietetyka.

Psychodietetyka - Psychodietetyk Cynamonowa | Warszawa

Psychodietetyk skupi się nie tylko na edukacji żywieniowej i opracowaniu odpowiedniego dla nas, dobrze zbilansowanego planu żywieniowego, ale dzięki połączeniu wiedzy z zakresu psychologii i dietetyki dodatkowo także:

wspólnie z nami przyjrzy się uważnie produktom, po które sięgamy, przeanalizuje ich skład, wielkość spożywanych posiłków oraz oceni dopasowanie do naszej aktywności fizycznej i zapotrzebowania energetycznego
wesprze w poszukiwaniu przyczyn trudności w obszarze odżywiania (być może chodzi o emocje, przekonania, problemy z samooceną, motywację, przekazy w rodzinie itp.)
wspólnie z pacjentem wypracuje realny cel pracy i akceptowalny plan żywieniowy
podczas procesu wprowadzania zmian pomoże klientowi pokonać problemy wynikające z emocji, automatyzmów i sygnałów płynących z ciała i umysłu
pomoże ukształtować lub wzmocnić nasze umiejętności psychospołeczne
będzie pracował z pacjentem nad sposobami radzenia sobie ze stresem, umiejętnością wzbudzania motywacji wewnętrznej, kształtowaniem konstruktywnych przekonań i wyobrażeń na temat własnego ciała

Nasi specjaliści

Specjalistą, który wspiera klientów gabinetu Psycholodzy Cynamonowa w sferze związanej z prawidłowym odżywianiem, dietą, skuteczną zmianą nawyków i motywacją jest pani Alina Olczak, która łączy w swojej pracy wiedzę oraz doświadczenie psychologiczne i dietetyczne.

Pani Alina Olczak pracuje z osobami dorosłymi, parami, grupami znajomych i całymi rodzinami, a także z rodzicami i ich dziećmi (od lat 12). Wyjątkowe połączenie wiedzy i doświadczenia z dwóch dziedzin, jaką dysponuje psychodietetyk, pozwala również otoczyć opieką psychologiczną i dietetyczną osoby wymagające specjalistycznych zaleceń żywieniowych wynikających z różnego rodzaju chorób, nietypowego trybu życia czy wzmożonej aktywności fizycznej. Zadzwoń, by umówić się na wizytę.

Alina-Olczak-Psycholog-Dietetyk

Alina Olczak

Jestem dyplomowanym psychologiem i dietetykiem.

Wspieram klientów w powrocie do dobrej formy. Pracuję z dorosłymi i nastolatkami.

Umów się na wizytę    +48 730 110 477

Cresta Social Messenger