Psychodietetyka

Otyłość i nadwaga to „plagi” współczesnego świata. Ich konsekwencje, w postaci chorób układu krążenia, chorób metabolicznych, podwyższonego ryzyka zachorowań na raka, dotykają coraz liczniejszego grona Polaków. Borykamy się także z konsekwencjami psychologicznymi problemów z wagą – niską samooceną, niepokojem w sytuacjach społecznych, trudnościami w budowaniu bliskich relacji. I choć na ogół mamy świadomość, że odpowiednia waga to nie tylko kwestia estetyczna, ale kluczowy element dbania o zdrowie, to wciąż nie znajdujemy skutecznych sposobów na jej uzyskanie. Samodzielne sposoby poradzenia sobie z rosnącą wagą, nadwagą lub otyłością na ogół są nieskuteczne. Dlatego warto skorzystać z wyjątkowego połączenia wiedzy i doświadczeń dwóch dyscyplin – dietetyki i psychologii – które łączy w sobie psychodietetyka.

Psychodietetyka - Psychodietetyk Cynamonowa | Warszawa

Psychodietetyk skupi się nie tylko na edukacji żywieniowej i opracowaniu odpowiedniego dla nas, dobrze zbilansowanego planu żywieniowego, ale dzięki połączeniu wiedzy z zakresu psychologii i dietetyki dodatkowo także:

wspólnie z nami przyjrzy się uważnie produktom, po które sięgamy, przeanalizuje ich skład, wielkość spożywanych posiłków oraz oceni dopasowanie do naszej aktywności fizycznej i zapotrzebowania energetycznego
wesprze w poszukiwaniu przyczyn trudności w obszarze odżywiania (być może chodzi o emocje, przekonania, problemy z samooceną, motywację, przekazy w rodzinie itp.)
wspólnie z pacjentem wypracuje realny cel pracy i akceptowalny plan żywieniowy
podczas procesu wprowadzania zmian pomoże klientowi pokonać problemy wynikające z emocji, automatyzmów i sygnałów płynących z ciała i umysłu
pomoże ukształtować lub wzmocnić nasze umiejętności psychospołeczne
będzie pracował z pacjentem nad sposobami radzenia sobie ze stresem, umiejętnością wzbudzania motywacji wewnętrznej, kształtowaniem konstruktywnych przekonań i wyobrażeń na temat własnego ciała

Nasi specjaliści

Specjalistami, którzy wspierają klientów gabinetu Psycholodzy Cynamonowa w sferze związanej z prawidłowym odżywianiem, dietą, skuteczną zmianą nawyków i motywacją są panie Alina Olczak i Anna Bus. Obydwie łączą w swojej pracy wiedzę oraz doświadczenie psychologiczne i dietetyczne.

Pani Alina Olczak pracuje z osobami dorosłymi, parami, grupami znajomych i całymi rodzinami, a także z rodzicami i ich dziećmi (od lat 12). Wyjątkowe połączenie wiedzy i doświadczenia z dwóch dziedzin, jaką dysponuje psychodietetyk, pozwala również otoczyć opieką psychologiczną i dietetyczną osoby wymagające specjalistycznych zaleceń żywieniowych wynikających z różnego rodzaju chorób, nietypowego trybu życia czy wzmożonej aktywności fizycznej. Zadzwoń, by umówić się na wizytę.

alina olczak dietetyk

Alina Olczak

Jestem dyplomowanym psychologiem i dietetykiem.

Wspieram klientów w powrocie do dobrej formy. Pracuję z dorosłymi i nastolatkami.

692 466 092

Pani Anna Bus pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą (od lat 12). W swojej pracy kładzie nacisk przede wszystkim na to, by poznać i zrozumieć, co kryje się za problemami z utrzymaniem prawidłowej wagi lub za zaburzeniami odżywiania. Wspólnie z klientami przygląda się ich przekonaniom, potrzebom, sposobom funkcjonowania, nawykom i preferencjom żywieniowym, a także wcześniejszym próbom zmiany nawyków żywieniowych. Pracę psychodietetyka zaczyna zawsze od strony psychologicznej, dopiero potem zajmuje się ustalaniem celów i planowaniem zmian w sposobie odżywiania. Dzięki temu wprowadzane zmiany są trwałe, a ich efekty się utrzymują. Dodatkowym atutem pani Anny jest wiedza i doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, dzięki którym potrafi skutecznie pomagać także tym klientom, dla których jedzenie jest formą uzależnienia. Jeśli potrzebujesz pomocy oraz myślisz, że sposób pracy pani Anny Bus by Ci odpowiadał, skontaktuj się z nami, by umówić się na pierwszą konsultację.

Psycholog Anna Bus, terapeuta TSR, psychoterapeuta uzależnień, psychodietetyk

Anna Bus

Jestem psychologiem, terapeutą TSR, psychoterapeutką uzależnień i psychodietetykiem.

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą.

500 608 183

Umów się na wizytę

Call Now Button730 110 477
Cresta Social Messenger