fbpx

Praca z oddechem

Na co dzień łapiemy oddech, oddychamy z ulgą, wzdychamy w tęsknocie…

Oddech może powiedzieć nam wiele o nas samych, ale idąc o krok dalej, okazuje się, że przy odrobinie wiedzy, metod i doświadczenia, staje się bardzo skutecznym narzędziem zarządzania własnym stanem psychofizycznym, a nawet głębokiej pracy nad sobą.

Praca z oddechem jest niejako alternatywą dla klasycznej formy pracy psychologicznej i psychoterapeutycznej, oferując także możliwość pracy z ciałem i duchem poprzez wachlarz różnych metod około rozwojowych. W zależności od potrzeb, a także preferencji klienta profesjonalny praktyk oddechu może proponować różne warianty pracy i nawigować proces albo tylko wspierać pracę klienta, jeśli ten pragnie rozwijać się i uczyć pracy samodzielnej lub też jest już doświadczony w pracy nad sobą.

Oddech ma w zanadrzu wiele narzędzi i praktyk, których można nauczyć się w celu wykorzystywania ich we własnym życiu oraz które praktykować można z profesjonalistą, niczym jogę czy medytację.

Oddech może posłużyć Ci w formie:

praktyk oddechowych – jako sposób na dbanie o siebie w codziennym życiu – pomocnych zarówno w obszarze relacji, jak i biznesu lub pracy zawodowej
terapeutycznej – w celu pracy nad danym tematem lub gdy potrzebny jest dłuższy proces zmiany
relaksacyjnej i regulującej
treningu umiejętności – oddech oferuje metody przydatne we  wszystkich obszarach życia
a także wsparcia w rozwoju

Umów się na wizytę    +48 730 110 477

Praca z oddechem: dostępne usługi

SESJA INDYWIDUALNA

Jest to spotkanie trwające około 1,5 do 2 godzin, podczas którego skupiamy się na ważnych dla Ciebie tematach, wyzwaniach, problemach i intencjach. Takie pełne sesje pozwalają na głęboką i kompleksową pracę nad danym wątkiem w Twoim życiu. Możesz też traktować je jako metodę na swój wewnętrzny rozwój lub jako swoisty czas dla siebie w ciągu tygodnia, który pozwala zrzucić cotygodniowy balast, zintegrować przebyte doświadczenia i z nową energią i świadomością wejść w nadchodzący tydzień albo po prostu skutecznie się zrelaksować.

Możesz skorzystać z sesji indywidualnych w formie:

  • Pojedynczych sesji, gdy pojawia się doraźna potrzeba w bieżącym momencie Twojego życia – najgłębiej działają one, gdy masz już za sobą nieco praktyki oddechowej lub innego rodzaju pracy nad sobą.
  • Cyklu kilku lub kilkunastu sesji poświęconych danemu tematowi lub obszarowi w Twoim życiu.
  • Procesu oddechowego, czyli regularnych spotkań przez okres minimum 6 miesięcy, podczas których przyjrzysz się swoim standardowym schematom funkcjonowania oraz ważnym tematom w Twoim życiu, a także przejdziesz zmianę na głębokim poziomie.

Sesje odbywają się w odstępach cotygodniowych lub raz na 2 lub maksymalnie 3 tygodnie.

PRAKTYKA ODDECHOWA

Krótka forma pracy z oddechem obejmująca krótką rozmowę i wybraną praktykę. Może służyć jako wsparcie w trudnej sytuacji, wstępne przyjrzenie się jakiemuś zagadnieniu, pomoc w podjęciu ważnej decyzji, wyćwiczenie  umiejętności przydatnych w życiu oraz przy głębszej pracy z oddechem. Możesz w ten sposób także nauczyć się wybranych praktyk do stosowania w codziennym życiu. 

Jeśli jeszcze nie wiesz, czego możesz potrzebować w pracy ze mną, może to być dobry wybór na początek.

Spotkania te mają zwykle lekką, a nierzadko nawet bardzo przyjemną formę.

TRENING INTELIGENCJI ODDECHU

Są to spotkania typowo treningowe uczące 7 podstawowych praktyk oddechowych i 7 ćwiczeń mentalnych dla lepszego funkcjonowania i większego dobrostanu na co dzień. Trening zajmuje około miesiąca i obejmuje około 8-10 spotkań po 30-45 minut w odstępach co kilka dni – czas pomiędzy przeznaczony jest dla samodzielnej praktyki z użyciem “Codziennika Oddechu” – niewielkiego zeszytu ćwiczeń, w którym opisane są wszystkie praktyki.

Nasi specjaliści

W naszym gabinecie pracą z oddechem, zarówno w formie spotkań osobistych w gabinecie na warszawskim Ursynowie jak i w formie pracy online, zajmuje się profesjonalny praktyk oddechu:

agata-mamczur-terapeutka-trener-oddechu

Agata Mamczur

Jestem terapeutką i trenerem oddechu.

Wspieram w trudnościach i wewnętrznej pracy nad własnym rozwojem.

Umów się na wizytę    +48 730 110 477

Cresta Social Messenger