fbpx

Terapia uzależnień

Uzależnienie jest specyficzną chorobą ciała, ducha i umysłu, która jest sklasyfikowana i opisana przez  Światową Organizację Zdrowia (WHO) w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD-10). Uzależnienie może opierać się o korzystanie z różnego rodzaju substancji psychoaktywnych takich jak: alkohol, narkotyki, leki lub o tak zwane nałogowe zachowania, na przykład różnego rodzaju grę hazardową. „Lekarstwem” na uzależnienie jest przede wszystkim wyspecjalizowana terapia. Terapia prowadzona jest przez terapeutów posiadających uprawnienia do prowadzenia terapii uzależnień. Sama zaś terapia ma różną intensywność, to jest różną częstotliwość sesji i długość trwania terapii.

Aktualnie konsultacja do terapii uzależnień może odbyć się w gabinecie psychologicznym przy ul. Cynamonowej lub w gabinecie przy ul. Grzegorzewskiej. Zapisać się można w systemie rezerwacji na stronie , wybierając pozycję „konsultacja psychologiczna” w jednym z gabinetów oraz panią Joannę Santura spośród specjalistów. Zapisy możliwe są także przez formularz kontaktowy gabinetu oraz pod nr tel. 730 110 477. Konsultacje do terapii uzależnień mogą odbywać się również online. Zapis na konsultację online – bezpośrednio u terapeutki uzależnień pani Joanny Santura, tel. 690 053 328.

Terapia dla rodzin i bliskich osoby uzależnionej

Terapia, do której zapraszamy poprzedzona, jest konsultacją lub konsultacjami (może być ich 2-3). Sama terapia natomiast służy temu, aby:

w końcu zatroszczyć się o siebie
dokładnie omówić doświadczenia i przeżycia związane z uzależnieniem bliskiej osoby
omówić wszelkie próby zmiany sytuacji czy wycofywania się z niej
nauczyć się ją przeżywać
pozyskać niezbędną i bardzo różnorodną wiedzę potrzebną do tego, by wiedzieć, w jaki sposób postępować, by być bardziej skuteczną/skutecznym w relacji z osobą uzależnioną
rozmawiać ze specjalistą, który dokładnie wie o czym rozmawiamy, rozumie, akceptuje i wspiera

Aktualnie konsultacja do terapii dla rodzin i bliskich osoby uzależnionej może odbyć się w gabinecie psychologicznym przy ul. Cynamonowej lub w gabinecie przy ul. Grzegorzewskiej. Zapisać się można w systemie rezerwacji na stronie , wybierając pozycję „konsultacja psychologiczna” w jednym z gabinetów oraz panią Joannę Santura spośród specjalistów. Zapisy możliwe są także przez formularz kontaktowy gabinetu oraz pod nr tel. 730 110 477. Konsultacje do terapii dla rodzin i bliskich osoby uzależnionej mogą odbywać się również online. Zapis na konsultację online – bezpośrednio u terapeutki uzależnień pani Joanny Santura, tel. 690 053 328.

Nasi specjaliści

Terapią uzależnień a także terapią dla osób, które wśród bliskich mają osobę uzależnioną zajmuje się w naszym gabinecie certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień:

Joanna Santura

Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień

Pracuję z osobami uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, hazardu oraz z ich rodzinami i bliskimi.

690 053 328

Umów się na wizytę

Cresta Social Messenger